Table Top


Table Top to jeden z bardziej widowiskowych tricków wavowych. Sam Table Top nie jest na tyle trudny jak tricki typu Forward Loop, Back Loop. Jeżeli umiesz wybijać się w powietrze na minimum 2 metry, masz lekką wavową deskę i wiatr w granicach 5-7 bofortów, trick jest w twoim zasięgu.

Warunki

Optymalny wiatr to 5-7B i warunki side-shore, czyli wiatr wiejący z boku do fali.

Sprzęt, ustawienia

Zarówno żagiel jak i deskę wybierz o charakterystyce Wave, bądź Freestyle-Wave. Bom ustaw nieco wyżej, ułatwi ci to szybsze najechanie na falę i lepszy wyższy skok.

Wykonanie

Płynąc półwiatrem nabierz dobrej prędkości. Przesuń przednią rękę jeszcze bliżej masztu, bom trzymaj nachwytem. Wyczep się z linek trapezowych. Wybij się w półwietrze. Fala podczas wybicia najlepiej gdy jest delikatnie stroma. Pamiętaj że lepiej wybić się bardziej z wiatrem niż pod wiatr.

11-table-top

Tuż po wybiciu przyciągnij żagiel do siebie. W miarę wzbijania się w powietrze kieruj deskę ugiętą tylną nogą w górę. Rękę szotową prostuj coraz bardziej i uginaj tylną. Nie próbuj deskę obracać daleko od masztu. Deskę obracaj przy samym maszcie, głównie tylną nogą. Aby Table Top był bardziej efektywny, skręcać należy również biodra, aby unieść rufę deski jeszcze wyżej. W efekcie w najwyższym punkcie skoku wykonasz typową dla Table Top pozycję. Pędnik trzymaj blisko tułowia, a nogi niemal w całości wyprostuj. Możesz obrócić głowę przez ramię w dół aby jeszcze bardziej uwidocznić pozycję.

12-table-top

Teraz wypatrz odpowiednie miejsce do lądowania. Zacznij obniżać rufę deski gdy uznasz, że należy rozpocząć lądowanie, wszystko to zależy od wysokości Twojego Table Top’a. Lądowanie rozpocznij od ugięcia nóg i podciągnięcia tylną ręką bomu. Deska opadnie poniżej wysokości żagla i pozostanie wylądować na rufę jak przy zwykłym skoku.

.

Błędy:

1.Lądowanie w pozycji gdy deska nie została wystarczająco obrócona.

Za niskie wybicie. Wybicie pod wiatr.

Table Top przy niezbyt wysokim skoku zazwyczaj tak się kończy. Staraj się ćwiczyć na większej i wybijaj się w półwietrze.

2.Deska nie ustawia się na wysokości żagla w najwyższym punkcie skoku.

Zła rotacja deski.

Jeżeli będziesz próbował obrócić deskę daleko od masztu to nie starczy ci ani czasu, ani długości nóg, aby tą rotację dokończyć. Deska najczęściej wykonuje tzw. Donkey Kick.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *